Duonos ir duonos gaminių gamyba

Duona yra vienas iš seniausių  gaminių pasaulyje, kuris pasirodė ankstyvoje žmonių vystymosi stadijoje. Duona – kepinys iš ruginių, kvietinių, kvietruginių miltų arba jų mišinių ir (arba) kitų grūdų produktų tešlos, kuri maišoma, formuojama, purinama ir kildinama mielėmis ir pieno rūgšties bakterijomis, o jos ruošinys kepamas. Duonos ir duonos gaminių gamybos procesas vyksta tokia tvarka:
• tešlos paruošimas • tešlos dalinimas • tešlos fermentacija ir kepimas

Тešlos paruošimas
Sužinokite daugiau

Universalios tešlos maišyklės

Paskirtis:

Universalios tešlos maišyklės yra šiolaikiniai tešlos minkimo mašinos, kurios leidžia išminkyti tešlą, sumaišyti ingidientus maišant net minimalus kiekius.

Keičiant maišytuvus galima dirbti su kvietinėmis, kvietinėmis ruginėmis, ruginėmis tešlomis, konditerinėmis masėmis.

Mašinoje numatyta 3 greičių darbo režimas: 1-2 greičiai – duoninėms tešloms, 1-2-3  greičiai – konditerijai.

Elektroninis proceso valdymas leidžia atskirai nustatyti darbo ciklą, kiekvieno ciklo minkymo greičius ir laikyti valdiklio atmintyje.

Šios serijos minkymo mašinų privalumu yra tai, kad maišyklė komplektuojama pristumiamu kubilu, tešlos temperatūros matavimo funkcija, kuri rodo tešlos temperatūrą darbo eigoje. 

Siųsdami užklausą būtinai nurodykite su kokiomis tešlomis planuojate dirbti, kokio tūrio kubilus pageidautumete (l).

 


Tešlos dalinimas, apvalinimas
Sužinokite daugiau

Tešlos dalinimas, apvalinimas

Po tešlos minkymo tešla dalinama. Šiam procesui naudojami įvairus tešlos dalintuvai:

  •  mechaniniai dalintuvai
  • pilnai automatizuotos tešlos dalinimo linijos.

Mechaniniai dalintuvai 

 

Mechaniniai dalintuvai  nesudetingi mechaniniai įrenginiai, pasižymi paprastumu naudojime , yra patikimi ir ilgaamžiai eksploatacijoje.

Komplektuojami:

nerūdijančio plieno peiliais

nerūdijančio  tešlos dalinimo kamera.

Dalinimo procesas vykdomas paspaudžiant mechaninę svirtį. 

 

Hidrauliniai dalintuvai

Tai  yra ergonomiški ir našūs įrengimai smulkioms ir vidutinėms kepykloms.

Išpildymas: automatiniai ar pusiau automatiniai hidrauliniai dalintuvai.

Komplektuojami:

nerūdijančio plieno peiliais

nerūdijančio  tešlos dalinimo kamera.

Valdymo pultelyje galima nustatyti tešlos suspaudimo, dalinimą laiką.

Priklausomai nuo Jūsų poreikių galite pasirinkti dalinimo galvutes su 20, 30 gabalėlių per vieną užkrovimą.

Dvigubų peilių galvučių dalintuvai per vieną užkrovimą užtikrina dalinimą  į 10 ir 20, 15 ir 30, 24 ir 48 dalis, kas labai praplatina Jūsų galimybes gaminant platų bandelių asortimentą.

 

Dalintuvai apvalintuvai 

Dalintuvai apvalintuvai  gali būti pusiau automatiniai ir automatiniai. 

Dalintuvai apvalintuvai pasižymi tuo, kad per tą patį užkrovimą Jūs galite padalinti ir apvalinti tešlos gabalėlį ir turėti gatavą ruošinį bandelei arba spurgai.

Priklausomai nuo Jūsų poreikių galite pasirinkti dalinimo apvalinimo galvutes su 14 iki 52 gabalėlių (nuo 18 iki 250 gr) gabalėlių per vieną užkrovimą.

Pusiau automatinių dalintuvų apvalintuvų  veikimo principas: mechaninis suspaudimas, dalinimas, apvalinimo mechanizmo įjungimas (paspaudžiant svirčių rankeną). 

Automatinių dalintuvų apvalintuvų  veikimo principas: automatinis suspaudimas, dalinimas ir apvalinimas (paspaudžiant mygtuką). 

 

Pramoniniai automatiniai dalintuvai 

Paskirtis:

Pramoniniai automatiniai  dalintuvai skirti dalinti ruošinius  iš didelio tešlos kiekio ir būna  sumontuoti  automatizuotoje tešlos dalinimo- apvalinimo-formavimo linijoje. 
Tokių dalintuvų našumas siekia nuo 550 iki 3000 gabalų/h. 

Priklausomai nuo konkretaus automatinio  dalintuvo modelio padalintų gabalų svoris gali būti nustatomas nuo 40 iki 4000 gr.

Paprastai tešla išverčiama į dalintuvo užkrovimo bunkerį. Tešla automatiškai per turinę dalinimo kamerą dalinama į atitinkamo dydžio gabalus.  Toliau ruošiniai keliauja į kūginį apvalintuvą, dar toliau į išilginio formavimo įrenginį.

Dirbant su skirtingų miltų tešlomis (kvietinėmis, kvietruginėmis, ruginėmis) naudojami skirtingo tipo ir konstrukcijų automatiniai dalintuvai.

 

 

Kūginiai tešlos apvalintuvai

Paskirtis:
Kūginiai tešlos apvalintuvai skirti kvietinei ir kvietruginei tešloms apvalinti.

Kūginiai tešlos apvalintuvai naudojami po dalinimo, prieš formavimą arba prieš/po tarpinį kildinimą.

Tešlos ruošinio apvalinimas  vyksta tešlos gabalams judant tarp kūgio ir suapvalintų  teflonų dengtų takelių.

Dirbant su ypač lipniomis tešlomis rekomenduojame ir apvalintuvo  kūgį išklijuoti teflono juostą, papildomai karštu arba šaltu oru apipųsti tešlos ruošinį specialiu pūtimo prietaisu.  

Juostiniai tešlos apvalintuvai 

Paskirtis:
Juostiniai tešlos apvalintuvai skirti duoninių  lipnesnių  (ruginės, kvietruginės ) tešlos ruošinių apvalinimui,  pritaikyti darbui  autoamtinėje technologinėje gamybos linijoje.

Konstruktyviai įrenginys susideda iš dviejų priešingomis kryptimis judančių juostų tarp kurių juda tešlos ruošinis. Tokiu būdu išgaunamas optimalus ruošinių apvalumas. Virš juostų įrengtas miltų barstytuvai, dirbantis sinchroniškai su juostomis.

Juostinių apvalintuvų ypatumai:

-reguliuojamas juostų greitis padeda parinkti apvalinimo intensyvumą; 
-specialių medžiagų juostos apsaugo nuo tešlos lipnumo; 
-priklausomai nuo apvalinamo tešlos ruošinio dydžio yra galimybė reguliuoti atstumą tarp  juostų. 

 

Išilginio formavimo įrenginiai

Paskirtis:

Išilginio formavimo įrenginiai skirti suapvalintus tešlos ruošinius suformuoti išilgai.  Mūsų siūlomi formatuvai leidžia  100 proc. užtikrinti  ruošinio pakartojomumą.

Susideda:

  • iš kočiojimo mazgo  su keturiais  velėnais;
  • pagrindinės ruošinio judėjimo juostos;
  • prispaudimo lentos arba juostos.

Įrenginį galima naudoti, dirbant su skirtingų miltų tešlomis (kvietinėmis, kvietruginėmiss, ruginėmis). 

Mielai suteiksime konsultaciją pasirenkant reikalingą įrenginį.


Tešlos fermentacija ir kepimas
Sužinokite daugiau

 

Tarpinio atsistovėjimo (fermentavimo) spinta

Paskirtis:

Po tešlos padalinimo ir apvalinimo būna iš dallies sunaikinta  glitimo struktūra, išlieka labai  minimalus  anglies dioksido kiekis tešlos ruošinyje.

 Jei mes įdėsim tokį ruošinį tiesiai į karštą krosnį, gausime labai tankią duoną, neišpurintu minkštimu ir sutrūkusią gaminio plutele.

Praktika parodė, kad mes galime išvengti to  siųsdami tešlos ruošinius į tarpinį atsistovėjimą, kuriame tešlos ruošinys 5-15 minučių pailsės maždaug 20-25 oC temperatūroje prie normalaus drėgnumo.

Per tą laiką atkuriamas  glitimas, padidėja tešlos ruošinių apimtis ir minkštimo puringumas.

Tešlos ruošinių paviršius taip pat gerėja, pasidaro tvirtesnis. Tai labai pagelbės tolimesnėje formavimo stadijoje. 

Tarpinio atsistovėjimo (fermentavimo) kamera yra mechaninė kamera su specialia mikroklimato sistema, kuria siekiama fermentuoti apvalios arba ilgos formos   tešlos ruošinius per nustatytą laiką   atitinkamu gamybos ir technologijų etapu.

Kameros konstruktyvas tiesiogiai priklauso nuo technologinio proceso ypatumų, t. y. kaušlelių-lovelių skaičiaus, ruošinių dydžio, ruošinių tipo bei bendro gamybos proceso greičio.

Gali būti vietoje kaušelių-lovelių sistemos medžiaginių juostų tarpinio atsistovėjimo kamera.

Kameros priežiūros patogumui, švarumo ir techninės būklės palaikymui  kunstrukcija numato nuimamus kaušelius-lovelius, kitų dalykų.

Kameroje gali būti įmontuotas automatinis šildymo ir drėkinimo sistemos kontrolės prietaisai, jei to pageidauja klientas.

Pagrindinio atsistovėjimo kameros

Galutinis tešlos atsistovėjimas trunka nuo 25 iki 120 minučių ir priklauso nuo daugelio veiksnių: miltų kokybės, mechaninio tešlos apdorojimo būdo, tešlos  ruošinio masės, riebalų ir cukraus kiekio ruošinyje, kas lėtina fermentacijos proceso.

Galutinio atsistovėjimo kameroje  produkto apimtis padidėja o tankis sumažėja.

Siekiant padidinti forma ir tūrį ir kad tešlos  ruošinio paviršiuje  neatsirąstų įtrūkimų atsistovėjimo spintoje palaikoma drėgmė yra labai aukšta.

Atsistovėjimo spintos našumas turi būti didesnis kelis kartus (gaminant mažas produktų ruošinius-5-7 kartus, duona-1,5-2 kartus)ю

Nepertraukiamo veikimo atsistovėjimo sistemos.

Nepertraukiamo veikimo atsistovėjimo sistemos yra suprojektuotos taip, kad per nustatytą laikotarpį kiekvienas tešlos ruošinis būtų perkeltas vienas po kito, užtikrinant vienodas fermentacijos sąlygas kiekvienam ruošiniui, siekiant užtikrinti vienodos išvaizdos galutinio produkto gamybą.

Priklausomai nuo konstrukcinių savybių, sistemos gali būti linijinės arba radialinės, juostinės arba lopšelinės.
Tolimos nuolatinės sistemos paprastai yra sukurtos veikti kaip pramoninių linijų dalis, kurios yra montuojamos kartu su tunelinėmis krosnimis.

Nepertraukiamo veikimo atsistovėjimo sistemos yra gaminamos pagal užsakymą, suteikiant tinkamiausias konfigūracijas ir spindulius, maksimaliai tinkančias patalpoms bei geriausiai  atitinkančias  užsakovo gamybos bei technologiniam procesui.

 Supermarketų modulinės krosnelės

Elektros krosnies modulinė konstrukcija leidžia jas kurti bet kurios konfigūracijos. Krosnelės gali būti nuo 1 ir 6 nepriklausomi konditerijos kamerų su įvairiais sugebėjimais.  Kameros aukštis-170 mm.

Stelaže jūs galite taip pat patalpinti atsistovėjimo spintą arba kaiplentynass padėklams.

Krosnys galite dididnti bet kuriuo metu naudojant papildomus modulius. Standartinis valdymo skydelis yra  kairėje pusėje

Kliento prašymu gali būti padidintos kepimo kameros ir  valdymo pultelis dešinėje krosnies pusėje.

Kameros techniniai parametrai:

Modelis

 

GT MIKRO

GT 600

GT 800

El. galingumas

kW

4

5,5

5,5

Kepimo paviršius

m2

0,25

0,5

0,5

Kepimo kameros aukštis

mm

170

170

170

Modulo aukštis

mm

280

280

280

Rotacinės krosnys

Daugumoje įmonių  nuo prekybos centrų iki vidutinio dydžio kepyklų naudojamos  rotacinės kepimo  krosnys. Rotacinės krosnys turi daug privalumų – jos yra lengvai valdomos, ekonomiškos ir labai našios. Rotacinės krosnys yra dviejų tipų, jos skiriasi pagal naudojamo kuro rūšį:
• dujų ir skysto kuro,
• elektriniai.

Dujinės kepimo krosnys eksploatacijoje yra daug pigesnės, tačiau tai nėra tokios patogios vartotojui, turi mažiau papildomų funkcijų. Šiuolaikiniai modeliai yra dažniau elektriniai.
Beveik visos rotacinių krosnių modeliai turi savo garo generatorių.

Specialūs vežimėliai su lentynomis, ant kurių pakrauti  tešlos ruošiniai, yra įstūmiami rotacinę krosnį. Kepėjas pasirenka norimą kepimo režimą ir paleidžia kepimo procesą. Šiuolaikiniuose įrenginiuose yra labai patogios skaitmeniniai valdymo blokai, kurie leidžia naudoti sukurtą programą, kurti ir laikyti atmintyje gaminių kepimo nustatymus. Kepimo proceso metu kepimo vežimėlis sukasi su gaminiais kameros viduje, vyksta intensyvus karšto oro pūtimas. Vienodas karšto oro padavimas į  kepimo kamerą, jo aktyvioji apyvarta, būtinas greitis ir temperatūra užtikrina vienodą kepimą. Kepimo  kameros šildymas  karštu oru atliekamas paduodant jį per specialius oro kanalus. Kepimo režimas tiesiogiai priklauso nuo duonos ar kitų kepinių, kuriuos mes kepame, tipo.
 Mes siūlome rotacines krosnis BAGO LINE, kurios puikiai suderina kokybę, patikimumą, praktiškumą ir kainą.

Pakopinės kepimo krosnys

Pakopinės krosnys skirtos kepti duonos, kepyklos ir konditerijos gaminius. Jos naudojamosgamybos cechuose prekybos centruose, mažose ir vidutinėse kepyklose.
Pakopinėse krosnyse būdinga keletas pakopų, kuriose yra pašaunami kepimo. Kiekviena pakopa yra pagaminta iš keramikos, akmens ar metalo ir yra įrengti el. šildymo elementai. Kamerose temperatūra pasiskirsto visoje erdvėje, būtent dėl to  produktai yra iškepami tolygiai.
Skirtingų lygių pakopose el. krosnyse galima kepti įvairius kepinių gaminius, pavyzdžiui, viename kviečių miltų bandeles, o kitoje – rugių tešlos ruošinius (ruginę duoną). Tai žymiai pagreitina procesą ir išplečia kepyklos asortimentą. Kepimo laikas kiekvienoje pakopoje  laikmačiu (taimeriu) atskirai nustatomas kiekvienoje pakopoje.
Dujinės krosnys yra labiausiai efektingos didelio masto gamybai, jei į gamybos patalpas privestos dujos. Šiuo atveju tai yra labiausiai rentabilios kepimo krosnys, neatsižvelgiant į darbo pamainas ir krosnių tipą.  Dujunių krosnių trūkumas yra tas, kad visais lygmenimis (pakopose)  temperatūra yra viena visoms pakopoms. Ir visi nustatymo ir kontrolės prietaisai yra bendri visai krosniai.
Dyzelinės kepimo krosnys yra efektyviausios srityse, kuriose nėra dujų tiekimo, bet yra  galimybė degalų tiekimui. Tai gali būti atokios kaimo gyvenvietės. 
 
Siųsdami  užklausą, nurodykite jus dominantį krosnies  kepimo paviršių; kuro tipą.

Pramoninės kepimo krosnys

 

 

 

 

 

 

 

Mūsų įmonė kartu su Lenkijos partneriu užsiima cikloterminių ir elektrinių tunelinių krosnių projektavimu ir gamyba.
Siūlome tunelines krosnis skirtas plataus konditerijos gaminių, duonos ir duonos gaminių pramoniniam kepimui.
Mes taip pat siūlome krosnis kepimui labai aukštoje temperatūroje per trumpą kepimo laiką (macai, pitoms, lavašui ir tt).
Šiolaikinės gamybos linijos šiandien pasiekė aukščiausią automatizavimo lygį, su minimaliu apatarnaujančiu personalo skaičiumi, tai suteikia tokiai įrangai efektyvumo bei padaro ją ekonomiškai  labai rentabiliomis.
Tunelinės krosnys – konstruktyviai  tai tunelis, kuriame yra gaminių garavimo zona arba jos nėra, 3-6 kepimo zonos,  kiekvienoje numatyta atskira temperatūros kontrolė aukštyn / žemyn, kairė / dešinė. Kiekvienoje  zonoje įrengtas kontrolės liukas, per kurį galima kontroliuoti kepimo procesą konkrečiame krosnies segmente.
Krosnies konstrukcija turi daug privalumų, kurie užtikrina įrangos ekonomiškumą, aukštus kepimo rezultatus:
• naudojimas šiuolaikinių tipų šiluminės izoliacijos
• naudojimas šiuolaikinių vokiečių firmos NORD pavarų
• naudojimas taupių  variklių pagrindiniame gerbėjų svetainėje
• tunelio konstrukcija leidžia veikti su minimaliais šilumos nuostoliais
• mikroprocesorinė  degiklio kontrolė užtikrina mažas kuro sąnaudas
• modernus degiklis užtikrina sklandų veikimą su minimaliomis sąnaudomis degiklio priežiūrai
Tunelinėse krosnyse padu gali būti plieninė juosta SANDVIK (Švedija) arba plieninis tinklas.

Konstrukcija numato pado judėjimo kontrolės bei reguliavimo mazgą.
Išorės skydai – dažytos milteliniu būdu arba nerūdijančio plieno.

Šiuolaikinė automatika padeda išlaikyti nuolatinę juostos centravimą,
bet koks juostos pavažiavimas į šonąi nuo išilginės ašies yra nustato jutikliais ir pneumatinių cilindrų pagalba grąžina į pradinę padėtį.

Naudojame firmos Festo pneumatika.
Tarptautinis koncernas Festo yra pirmaujanti pasaulio tiekėja pneumatinių ir elektromechaninių sistemų automatizavimo įvairioms pramonės šakoms.
Cikloterminės tunelinės krosnys sildomos  dujų arba skysto kuro.
Krosnies širdis yra gamtinių dujų, skysto kuro ar dvejopo kuro degikliai.
 Mūsų naudojamas degiklis pagamintas  firmoje ELCO (Šveicarija). Dujų, skysto kuro ir dvejopo kuro degikliai turi pirmos klasės ELCO įrangos reputaciją.

Šios reputacijos pagrindas yra ilgametė patirtis kuriant platų techninių sprendimų ir mokslinių tyrimų veiklą.

Pastaraisiais dešimtmečiais, ELCO prekės ženklas įgavo tarptautinį statusą. Kiekvienas degiklis ELCO sertifikuotas pagal Europos, nacionalinių ir tarptautinių standartų kokybės ir saugos reikalavimus.
Siekiant atitikti NOx emisijos reikalavimus, dujų degikliams, naudojamos galvutės su vidaus recirkuliaciją, dyzeliniai arba dvejopo kuro degikliuose – nemokamai galvos uždegimas Freeflame ®).
Jūsų pageidavimu, galime įrengti  ir kitų pasaulinio garso gamintojų degiklių , pvzd., Weisthaupt (Vokietija).